UNESCO ASP starptautiskie projekti /

12. februārī 2013. gadā

Mācīšanās nākotnei - Learning for the Future

Četras UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas no Latvijas – Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Talsu Valsts ģimnāzija, Valmieras Valsts ģimnāzija un Valmieras sākumskola – pieteikušās dalībai starptautiskā pilotprojektā „Mācīšanās nākotnei” („Learning for the Future”), ko koordinē UNESCO Informācijas tehnoloģiju izglītībāinstitūts (UNESCO IITE). Projekts uzsākts 2012. gada 15. oktobrī, un tā noslēgums paredzēts 2014. gada beigās. Kopumā projektā iesaistījušās 42 skolas no 14 Eiropas un Āzijas valstīm.

LASĪT VAIRĀK
25. novembrī 2014. gadā

ANO spēlē Itālijā veiksmīgi piedalās Ādažu Brīvās Valdorfa skolas skolēnu komanda

Nesen no Itālijas pilsētas Cividale del Friuli atgriezās Ādažu Brīvās Valdorfa skolas skolēnu komanda, kura pieņēma izaicinājumu un piedalījās CFMUNESCO (Cividale Del Friuli Model United Nations) konferencē. Gūtas pozitīvas emocijas un tiek kalti plāni nākotnei.

Model United Nations jeb MUN ir populāra ārpusskolas aktivitāte visā pasaulē. Citiem vārdiem sakot, tā ir ANO debašu simulācija, kuras mērķis ir attīstīt jauniešu prasmi uzstāties publikas priekšā, pētītprasmi, kritisko domāšanu un prasmi sadarboties komandā. Šī aktivitāte dod jauniešiem zināšanas par diplomātiju, starptautiskajām attiecībām un  ANO.

CFMUNESCO piedalījās vairāk nekā 200 delegātu no vairāk nekā 20 valstīm, tajā skaitā Maurīciju salām, Moldovas, Slovēnijas, Kanādas un Krētas. Katra valsts debatēs pārstāvēja kādas citas valsts viedokli. ĀBVS skolas komanda aizbrauca kā delegācija no Apvienotās Karalistes. Tās sastāvs: Toms Bērziņš - 8.kl. (Cilvēktiesību padome); Emīls Zavelis – 9.kl. (Atbruņošanās komiteja); Mārtiņš Līdaks – 10.kl. (Drošības padome); Patrīcija Muleita – 9.kl. (UNESCO); Natālija Tanne – 12.kl. (Vides komiteja) un skolotāja Kristīne Upīte (delegātu padomdevēja).

LASĪT VAIRĀK
06. martā 2013. gadā

„Model United Nations” : ANO simulācijas spēle Igaunijā

©Foto: Dace Viļumsone

No š.g. 1. līdz 3. martam trīs UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolu (UNESCO ASP) - Brocēnu vidusskolas, Rīgas 74. vidusskolas un Sabiles vidusskolas - jaunieši pārstāvēja Latviju starptautiskā ANO simulācijas spēlē "Model United Nations" Tallinā. Spēli jau trešo gadu organizē UNESCO Igaunijas Nacionālā komisija.

ANO simulācijas spēlē piedalījās vidusskolēni no Igaunijas, Somijas, Bulgārijas, Ungārijas un Latvijas, lai diskutētu par trīs globāli nozīmīgām tēmām - atbroņošanos, ilgtspējīgu attīstību un internetu kā vienu no cilvēktiesībām.

 

LASĪT VAIRĀK