Mākslīgais intelekts un IKT izglītībā /

09. jūlijā 2015. gadā

UNESCO aicina pieteikties karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa balvai izglītībā

UNESCO aicina pieteikties karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa balvai izglītībā. Bahreinas karaļa Hamada Bin Isa Al Halifa balvu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) izmantošanai izglītībā piešķir kopš 2005.gada, kad to izveidoja Bahreinas Karaliste. Tā ir vienīgā UNESCO balva IKT jomā izglītībā, kas atbalsta organizācijas un individuālus cilvēkus, kuri tiecas mācību procesu padarīt efektīvāku, izmantojot IKT tehnoloģijas. Tā kā šīs tehnoloģijas tiek pielietotas arvien biežāk informācijas uzziņā un mācību procesos, nepieciešams novērtēt un palielināt šo inovāciju ietekmi ilgtspējīgas un mieru veicinošas sabiedrības attīstībā. 

LASĪT VAIRĀK
03. martā 2015. gadā

Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra audzēkņi par UNESCO

Atzīmējot Pasaules radio dienu, aicinājām radio stacijas iesaistīt jauniešus radio programmu veidošanā, kā arī aicinājam jauniešus būt aktīviem un doties uz radio, lai runātu par lietām, kas viņus interesē, rūp un par ko viņi vēlas, lai uzzin arī pārējie. Ļoti priecājamies, ka Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra audzēkņi  Kurzemes radio ēterā stāstīja par viņu centra dalību UNESCO Asociēto skolu projektā. Ierakstu var noklausīties šeit: http://www.failiem.lv/u/qukbaem

To ir vērts dzirdēt!

 

 

LASĪT VAIRĀK
12. janvārī 2015. gadā

Pasaules radio dienai veltīta akcija: Saskarsmes punkti:UNESCO un Latvija

© Foto: timeanddate.com

Ik gadu 13. februārī pēc UNESCO iniciatīvas visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules radio diena. Tās mērķis ir akcentēt radio nozīmi informācijas pieejamības nodrošināšanā, jo tieši radio, turpinot pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, ir medijs, kas var sasniegt visplašāko auditoriju.  

Šogad UNESCO Pasaules radio dienu rosina veltīt tēmai “Jaunieši un radio”, aicinot veicināt jauniešu veidotas un producētas radio programmas; veidot radio raidījumus, kuros piedalās jaunieši; atbalstīt radio programmas, kas paredzētas jauniešu auditorijai.

Aicinām arī pašus jauniešus izrādīt interesi par darbu radio un radio žurnālistiku! Ja jūsu skolā vai pašvaldībā ir radio vai kāds cits medijs, aicinām piedalīties akcijā un iesaistīties tā satura veidošanā, sagatavojot rakstus un reportāžas, kas veltītas UNESCO 70. gadadienai, kas tiks atzīmēta šogad.

LASĪT VAIRĀK
10. maijā 2014. gadā

21. gadsimta ābeces atklāšana: radošās darbības nedēļas radi!2014 ievadpasākums

Noslēdzot starptautisko nedēļu “Izglītība visiem” un ievadot radošās darbības nedēļu radi!2014 (12.-18.maijs), šodien plkst.13:00 Rīgas IT Demo centrā notiek svinīga 21. gadsimta ābeces prezentācija un konkursa “Darini ābeci” laureātu apbalvošanas ceremonija. Konkursā, ko organizēja  UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, uzņēmums “Lielvārds” un “Lielvārds IT” sadarbībā ar Latviešu valodas aģentūru un Valsts izglītības satura centru, piedalījās 400 bērnu un jauniešu no visiem Latvijas reģioniem.

Konkurss “Darini ābeci” veltīts Gotharda Frīdriha Stendera 300. jubilejai, kas iekļauta UNESCO svinamo dienu kalendārā, uzsverot G.F.Stendera ieguldījumu laicīgās literatūras attīstībā Latvijā un pasaulē. Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par G.F. Stendera daiļliteratūras un pētnieciskiem darbiem, kā arī tuvāk iepazītu Apgaismības laikmetu, kurā viņš dzīvoja, konkursa dalībnieku uzdevums bija zīmēt savu 21. gadsimta ābeci pēc Stendera “Bildu ābices” parauga un nodot savu gudrību jeb pamācību vienaudžiem, pieaugušajiem un sabiedrībai kopumā.

Ja vēlaties sadzirdēt padomus, ko bērni un jaunieši, 5 līdz 25 gadus veci, vēlētos jums sniegt, aicinām iepazīties ar konkursa rezultātu – digitālu ābeci – mājas lapā www.darini.lv.

Papildu informācija:

Ilze Dalbiņa
UNESCO LNK Izglītības sektora vadītāja
Tālr.: 6735109
E-pasts: i.dalbina@unesco.lv

LASĪT VAIRĀK
28. janvārī 2014. gadā

Pasaules radio diena 2014 – "Sieviete radio ēterā"

UNESCO katru gadu 13. februārī aicina atzīmēt Pasaules radio dienu. Tās mērķis ir atgādināt sabiedrībai radio nozīmi informācijas pieejamības nodrošināšanā. Tieši radio, turpinot pielāgoties digitālā laikmeta prasībām, joprojām ir medijs, kas var sasniegt visplašāko auditoriju. Radio savā attīstībā visciešāk seko informācijas un komunikācijas tehnoloģiju attīstībai, nodrošinot to, ka sabiedrībai informācija ir pieejama neierobežoti.

Šogad UNESCO Pasaules radio dienā aicina pievērsties dzimumu līdztiesībai un sieviešu iespējām izpausties, pateicoties tieši radio. UNESCO dalībvalstis aicinātas izcelt personības, kurām bijusi nozīmīga loma radio attīstībā, kuras bijušas iedvesmas avots vai devušas ieguldījumu sabiedrības viedokļa pārstāvēšanā. UNESCO LNK aicina Latvijas izglītības iestādes veltīt uzmanību Pasaules radio dienai un skolas vai citu vietējo radio ēterā rīkot izzinošus pasākumus, kuros skolēni informē par ievērojamām sievietēm, kas sniegušas ieguldījumu skolas, pagasta vai novada attīstībā, kā arī paudušas viedokli vai piedalījušās skolai, reģionam/novadam nozīmīgos procesos un notikumos. Informāciju par aktivitātēm Pasaules radio dienas ietvaros lūdzam iesūtīt līdz šī gada 10. februārim uz e-pastu office@unesco.lv.

LASĪT VAIRĀK
13. novembrī 2013. gadā

Aicinām skolas iesaistīties bezmaksas apmācību programmā

Mūsdienīgs skolotājs iesaista, aizrauj, ieinteresē! Kārļa Ulmaņa tvitera konts vēsturē vai piekļūšana skolas bezvadu internetam, atrisinot matemātikas formulu – tie ir tikai daži piemēri, kā skolotāji ar radošu pieeju un tehnoloģijām var skolēniem mācības padarīt par piedzīvojumu.

Uzņēmums Samsung Electronics Baltics izsludinājis pieteikšanos skolotāju digitālās apmācības programmai „Samsung Skola nākotnei”.LASĪT VAIRĀK
28. oktobrī 2013. gadā

Darini kalendāru! 2014. Aicinājums UNESCO ASP skolām

Ir atklāts konkurss “Darini kalendāru 2014” 1. līdz 12. klašu skolēniem, kura ietvaros, izmantojot interaktīvo tāfeli, bērni un jaunieši visā Latvijā aicināti veidot zīmējumus par tēmu “Mana Rīga”, godinot Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014. gadā. Labākie 13 darbi tiks iekļauti īpašā 2014. gada kalendārā, ko izplatīs kā Rīgas pilsētu reprezentējošu dāvinājumu, tai raksturīgos vēstures un kultūras elementus tēlojot jauniešu acīm.LASĪT VAIRĀK
12. februārī 2013. gadā

13. februāris - Pasaules radio diena

© www.unesco.org

13.februārī UNESCO aicina atzīmēt Pasaules radio dienu, kuras datums noteikts par godu 1946.gada 13. februārī izveidotajam Apvienoto Nāciju radio. Pasaules radio dienas mērķis ir atgādināt sabiedrībai par radio nozīmi informācijas pieejamības nodrošināšanā visā pasaulē un aicināt tos cilvēkus, kuriem radio klausīšanās ir kļuvusi par ikdienu, aizdomāties par tiem, kuriem vēl aizvien nav pieejas šim globālajam informācijas avotam. UNESCO aicina politikas veidotājus nodrošināt informācijas un radiosakaru pieejamību, kā arī aicina radio programmu pārraidītājus sadarboties starptautiski, lai uzlabotu informācijas apriti un kvalitāti.

LASĪT VAIRĀK
18. jūlijā 2012. gadā

IKT eksperti Latvijā apspriež pilotprojektu „Mācīšanās nākotnei”

Šā gada 28. un 29. martā Latvijā notika starptautisks UNESCO Informāciju tehnoloģiju izglītībā institūta (IITE)/ Asociēto skolu projekta (ASP) seminārs, kurā Baltijas valstu (Igaunijas, Latvijas, Lietuvas), Austrumeiropas valstu (Baltkrievijas, Ungārijas, Moldovas), Kaukāza valstu (Armēnijas, Azerbaidžānas), Vidusāzijas (Kazahijas, Kirgīzijas, Tadžikijas un Uzbekijas), kā arī Krievijas izglītības jomas un politikas speciālisti diskutēja par pilotprojekta „Mācīšanās nākotnei” īstenošanu šajās valstīs. Seminārā piedalījās arī izglītības eksperti no Korejas un Somijas.

LASĪT VAIRĀK
18. jūlijā 2012. gadā

Konkurss „Veiksmīgākie blogi izglītībā”

Mūsdienās blogošana daudziem ir kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu. Tā ir iespēja bez mediju starpniecības dalīties pārdomās un pieredzē par visdažādākajām dzīves jomām. Blogotāju jeb emuāru autoru vidū ir ne viens vien talantīgs, radošs, idejām bagāts pedagogs, taču tajā pašā laikā daudzi skolotāji vēl nav izmantojuši moderno tehnoloģiju piedāvātās iespējas. Lai veicinātu skolotāju iesaistīšanos e-vidē un veidotu izpratni par tās piedāvātajām iespējām, kā arī apzinātu jau aktīvos skolotājus-blogotājus, 15. martā Radošuma nedēļas laikā tika izsludināts konkurss „Veiksmīgākie blogi izglītībā”.

LASĪT VAIRĀK