Citi /

12. februārī 2013. gadā

Rīgas Klasiskā ģimnāzijas panākumi RTU BEST Skolēnu inženieru sacensībās

UNESCO Asociēto skolu projekta skolas ir patiesi daudzpusīgas, un tajās mācās apdāvināti un talantīgi skolēni. Par to liecina arī RTU BEST Skolēnu inženieru sacensību rezultāti, kur konkursa nākamajā kārtā – 23.februārī – tiesības piedalīties un mēroties spēkiem ar studentiem konstruēšanas kategorijā ieguvusi Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komanda „Trust Me, I’m an Engineer”.

Kopš 2012. gada Rīgas Klasiskā ģimnāzija aktīvi darbojas UNESCO Asociēto skolu projektā, īstenojot mantojuma izglītības programmu, kā arī piedalās starptautiskā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) projektā „Mācīšanās nākotnei” („Learning for the Future”), kura pamatideja ir integrēt un veicināt prasmīgu un atbildīgu IKT izmantošanu mācību procesos.

RTU BEST Skolēnu Inženieru Sacensību patrons ir UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

LASĪT VAIRĀK
11. martā 2013. gadā

Sveicam BJVIC "Rīgas dabaszinību skola" direktori!

sveiciens
upload pics

©Foto: UNESCO LNK, Evija Maļkeviča

LASĪT VAIRĀK
22. martā 2013. gadā

Sveiciens Pasaules ūdens dienā!Sagatavojuši Bauskas 2. vidusskolas skolnieki un skolotāji!
 

 

LASĪT VAIRĀK
28. martā 2013. gadā

Sveiciens Lieldienās!

Sveiciens no UNESCO

LASĪT VAIRĀK
03. maijā 2013. gadā

UNESCO ASP dalībskolu komandu orientēšanās sacensības "Izjūti un atklāj Rīgu!"

26. aprīļa rīts Rīgas pārtikas ražotāju vidusskolā sākās rosīgi. Par spīti ne visai patīkamajiem laika apstākļiem, divpadsmit 8. un 9. klašu skolēnu  komandas no sešām UNESCO ASP dalībskolām pulcējās, lai piedalītos komandu orientēšanās sacensībās "Izjūti un atklāj Rīgu!".

Fotogalerija pieejama šeit: Izjūti un atklāj Rīgu!

LASĪT VAIRĀK
07. maijā 2013. gadā

Globālā koku stādīšanas akcijā "100 miljoni koku" iesaistās arī UNESCO ASP dalībskolas Latvijā

Š.g. 8. maijā UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas piedalīsies starptautiskā akcijā „100 miljoni koku”, kuras mērķis ir līdz 2017. gadam iestādīt 100 miljonus koku visā pasaulē. Akcijas laikā visos Latvijas reģionos tiks iestādīti gandrīz 3000 koku, tostarp priedes, egles, kadiķi, pīlādži, kļavas, liepas, tūjas un ceriņi. Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži”, un tajā iesaistījusies Jāņmuižas pirmskolas izglītības iestāde, Valmieras sākumskola, Rīgas 74. vidusskola, Sabiles vidusskola, Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestāde, Rīgas pārtikas ražotāju vidusskola, Jēkabpils pamatskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Jaunsilavas pamatskola un Rīgas Dabaszinību skola.

LASĪT VAIRĀK
20. septembrī 2013. gadā

Sveicam UNESCO ASP skolu direktorus ar Luda Bērziņa pedagogu radošo darbu konkursa balvu saņemšanu

19. septembrī vairāku UNESCO ASP skolu direktori saņēma starptautiskās Luda Bērziņa pedagogu radošo darbu konkursa balvas. Konkursa Speciālo balvu par mūža ieguldījumu Latvijas jaunatnes izglītošanā un jauninājumu ieviešanā izglītības saturā un metožu pielietošanā saņēma Jānis Zemļickis, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors.

Konkursa Pārsteiguma balvu par inovatīvu izglītības iestāžu modeļu izveidi Latvijā un jauninājumiem kvalitatīva mācību un audzināšanas satura nodrošināšanā saņēma Artūrs Skrastiņš, Valmieras sākumskolas direktors, un Gunita Mālniece, Daugavpils Valsts ģimnāzijas direktore. Savukārt konkursa Īpašā balva par pārmaiņu procesu vadību izglītībā starpvalstu projektos un inovāciju veicināšanu Baltijas valstīs tika piešķirta Daigai Kalniņai, Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" direktorei, un Romānam Alijevam, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktoram.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas vārdā APSVEICAM direktorus ar gūtajiem panākumiem un vēlam sekmes turpmākajos darbos!

LASĪT VAIRĀK
27. septembrī 2013. gadā

Starptautiskā UNESCO pasaules mantojuma vasaras nometne Ķīnā: Leldes Marcinkevičas piedzīvojums

+37 grādu karstums, nekādu sociālo tīklu, bambusa matrači un spilveni, milzīgi kukaiņi un afrikāņu deju stundas. Var izklausīties pēc izdzīvošanas šova, kura darbība notiek Āfrikas džungļos, tomēr 70 jauniešiem no visas pasaules laikā no 17. līdz 23. jūlijam tā bija realitāte. Ar Līvānu novada domes un vietējo uzņēmēju- Daumanta Pfafroda (SIA Z-light), Kaspara Stikāna( SIA RNSD), Vitālija Beļinska (SIA Baltik sistēm), Ziedoņa Zepa (SIA Bioķīmiskā rūpnīca) un Pētera Romanovska (SIA Līvānu kūdras fabrika) atbalstu mums, 2 meitenēm no Līvānu novada, - Leldei Marcinkevičai un Martai Bulānei - tika dota iespēja to izbaudīt un pārstāvēt Latviju, piedaloties UNESCO rīkotajā starptautiskajā jauniešu nometnē Ķīnā.

LASĪT VAIRĀK
03. oktobrī 2013. gadā

Apsveicam Latvijas skolotājus Pasaules skolotāju dienā!

5. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules skolotāju diena. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija šajā dienā aicina katru no mums apsveikt savus skolotājus un pateikties par ieguldīto katra indivīda un visas sabiedrības labā!

UNESCO šajā dienā atkārtoti uzsver, ka skolotāja profesionālās zināšanas un prasmes ir vissvarīgākais faktors kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā. Ir jānodrošina pilnvērtīga iepriekšēja skolotāju apmācība, turpmākā profesionālā pilnveide un atbalsts, lai sekmētu skolotāju darba kvalitāti un izglītības rezultātus.

„Skolotāji ir labākas nākotnes atslēga. Viņi iedvesmo, izaicina un iedrošina inovatīvus un atbildīgus pasaules pilsoņus. Viņi ieved bērnus skolās, notur tos tur un palīdz viņiem mācīties. Katru dienu skolotāji palīdz būvēt iekļaujošas zināšanu sabiedrības, kas mums ir vajadzīgas jau rīt un gadsimtiem uz priekšu. Šajā Pasaules skolotāju dienā mēs apvienojam spēkus, lai pateiktos skolotājiem un aicinātu pievienoties jaunus – labāk apmācītus un atbalstītus – skolotājus,” uzsver un aicina Irina Bokova, UNESCO ģenerāldirektore.LASĪT VAIRĀK