Publikācijas, materiāli, noderīgas saites /

30. jūlijā 2012. gadā

Noderīgas saites

UNESCO ASP sadarbības tīkls (The UNESCO Associated Schools Project Network)

Četri pīlāri 21. gadsimta izglītībai (The four pillars of education for the 21st Century);http://www.un.org/esa/socdev/unpfii/documents/brochure_2nd_decade.pdf

UNESCO ASP rīkkopa angļu valodā : ESD Toolkit; labās prakses piemēri pasaulē : Good Practices.

  

LASĪT VAIRĀK
21. maijā 2014. gadā

Idejošana!

Kas ir „idejošana”?     

Idejošana jeb ideju mērķtiecīga radīšana ir neatņemama radošā procesa sastāvdaļa, kura rezultātā nonākam pie jaunām, unikālām un pielietojamām idejām. Idejas var būt vienkāršas, sarežģītas, balstītas inovācijā vai tradīcijās, pārsteidzošas, smieklīgas, drošas un pārdrošas. Idejām nav robežu, turklāt – jo vairāk, jo labāk!     

Kā teicis ķīmiķis un Nobela balvas laureāts Linus Paulings: „Vislabākais veids, kā nonākt pie veiksmīgas idejas, ir radīt daudz ideju un tad atmest liekās!”  

Kaut arī pasaules vēsture liecina, ka visoriģinālākās idejas nereti radušās kļūdas vai nejaušības pēc, var teikt, ka idejošana ir arī prasme, kas ir jāattīsta un  ko var attīstīt tikai praktizējot, piemēram, nododoties apzinātam ideju radīšanas procesam un intensīvi domājot jaunus risinājumus kādas konkrētas lietas, vietas vai procesa uzlabošanai, papildināšanai, pārveidošanai. Īsāk sakot – meklējot radošus risinājumus izaicinājumam.

LASĪT VAIRĀK