Pasaules lielākā mācību stunda 2020: Pandēmija ir portāls /

21. septembrī 2020. gadā

Šī gada rudenī vienlaikus vairāk nekā simts pasaules valstīs norisināsies akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”, aicinot ikvienu apstāties un aizdomāties par to, kādu vēlamies redzēt pasauli pēc pandēmijas.

Šogad Pasaules lielākā mācību stunda aicina iedomāties pandēmiju kā portālu no vecās pasaules uz jauno, kuru šķērsojot, varam izvēlēties, ko likt mūsu ceļasomā. Vai tie būs nešķirotu atkritumu kalni, piedūmotas debesis un piesārņots ūdens, vai varbūt vēlamies jauno pasauli veidot ilgtspējīgāku un dabai un cilvēkiem draudzīgāku?

Iesaistīties Pasaules lielākajā mācību stundā Latvijā šogad var trīs veidos:

- rīkojot stundu “Pandēmija ir portāls”, kas pieejama šeit;

- attālināti vai klātienē vadot kādu no iepriekš izstrādātajām Pasaules lielākajām mācību stundām un daloties ar savu pieredzi (stundas apkopotas šeit);

- organizējot ANO stundu un iesaistoties UNESCO nedēļā no š.g. 12. līdz 18. oktobrim. Stundu plāni dažādu vecumu skolēniem pieejami šeit.

Pasaules lielākā mācību stunda katru gadu tiek uzsākta 25. septembra nedēļā, simboliski iezīmējot dienu, kad ANO valstis kopīgi apņēmās sasniegt 17 Ilgtspējīgas attīstības mērķus. Stundas mērķis ir iepazīstināt gan bērnus un jauniešus, gan pieaugušos ar globālajiem mērķiem un iesaistīt ikvienu to sasniegšanā.

Mācību stundas vai nodarbības UNESCO LNK aicina īstenot laikā no 25. septembra līdz 31. oktobrim. Stundā izskanējušās atziņas, tapušos darbus, kā arī attālinātās mācīšanas pieredzes stāstus un pielāgotos stundu plānus dalībnieki aicināti ievietot skolas Facebook vai Instagram kontā, vai arī privātā kontā, atzīmējot @PasaulesStunda un lietojot tēmturi #PasaulesStunda.

 

Pasaules lielākā mācību stundas iautori ir Projekts – Ikviens (Project Everyone), ko atbalsta UNICEF, UNESCO u.c. ANO aģentūras. Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.

Plašāka informācija par akciju atrodama starptautiskajā vietnē: http://worldslargestlesson.globalgoals.org, savukārt informācija latviešu valodā ar mācību stundu paraugiem pieejama vietnē: www.skolas.unesco.lv.