Atskats uz Pasaules lielāko mācību stundu 2019 /

10. janvārī 2020. gadā

Globālās izglītības diena Latvijas Universitātē ir kļuvusi par nozīmīgu un vērtīgu tradīciju – tā ir diena, kurā topošie un esošie skolotāji tiekas, lai uzzinātu vairāk par izglītības attīstības tendencēm pasaulē, kā arī iepazītu un dalītos pieredzē globālās izglītības un izglītības ilgtspējīgai attīstībai īstenošanā Latvijā. Šī diena norisinājās Globālās izglītības nedēļā - 2019.gada 22.novembrī. Globālās izglītības dienā studentiem bija iespēja tikties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, izglītības sektora praktiķiem un politikas veidotājiem, vides un ilgtspējas domu līderiem un citiem interesentiem, kam rūp cilvēces un planētas nākotne un kuri aktīvi rīkojas, lai sekmētu tās ilgtspējīgu attīstību.

Jau trešo gadu šajā dienā klātesošie tika iepazīstināti ar starptautiskās izglītības akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” rezultātiem. Šī akcija veicina izpratni par ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem izglītībā un iesaista plašu sabiedrību to sasniegšanā.

Šī gada Globālās izglītības diena Latvijas Universitātē sasaucās ar Pasaules lielākās mācību stundas gada tēmu un aicina domāt, kādu pasauli mēs vēlamies 2030. gadā.

 

Dalībniekiem bija iespēja piedalīties interaktīvā diskusijā par nākotnes izglītības izaicinājumiem, uzzināt, kā Latvijas skolās tika aplūkotas bioloģiskās daudzveidības, cilvēktiesību un citas ar ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem saistītas tēmas, kā arī piedalīties radošajā darbnīcā: “Mācīsimies kopā pilsoniskās atbildības veicināšanai” un spēlē par izglītības mērķiem dažādās valstīs.

Plašāk par mācību stundām Latvijas skolās var uzzināt akcijas Facebook lapā Pasaules lielākā mācību stunda Latvijā.

Pasākuma programmu nodrošināja Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes mācībspēki. To organizēja LU PPMF, UNESCO LNK, LAPSA, Izglītības iniciatīvu centrs, projekts Bridge47. Pasākumu atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija.