Atskats uz Pasaules lielāko mācību stundu 2018 /

12. septembrī 2019. gadā

2018. gada rudenī vienlaikus vairāk nekā 100 pasaules valstīs norisinājās starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda”, mudinot ikvienu skolēnu līdzdarboties ilgtspējīgas attīstības sekmēšanā, meklējot risinājumus vietējās kopienas problēmjautājumiem.

Pasaules lielākajā mācību stundā iesaistīties varēja divējādi. Pirmkārt, nodarbībā “Ikviens var būt mērķu sargs” bija iespēja veidot paša portretu, spriežot par sev raksturīgākajām prasmēm un iezīmēm, raksturojot sevi kā globālo mērķu sargu. Otrkārt, nodarbībā “Laiks rīkoties” varēja kopīgi radīt vietējo Rīcības plānu: saprast, kā globālie mērķi var palīdzēt apzināt vietējās problēmas, kuras skolēni vēlētos atrisināt.

Rezultātus skolas publicēja Facebook lapā @PasaulesStunda, kā arī atzīmēja sevi globālajā kartē. Ieskats akcijas norisē pieejams šeit.

Lai dalītos idejās par globālo tēmu iekļaušanu izglītībā un dalību Pasaules lielākajā mācību stundā, tika rīkots Ideju tirgus, kurā piedalījās vairāk nekā divdesmit izglītības iestādes no visas Latvijas. Tajā tika izvietoti četri pieturas punkti, iezīmējot Pasaules lielākās mācību stundas daudzveidību: “Es un pasaule”; “Globālie mērķi un kopiena” reāli risinājumi kopienas problēmām”; “Globālā izglītība un globālie izaicinājumi: vide un cilvēks”; “Sadarbība globālo izaicinājumu iepazīšanai skolā: skola-augstskola-uzņēmēji-valsts un pašvaldību iestādes”.

Fotoreportāža aplūkojama šeit.

Pasākums norisinājās Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē 23. novembrī kā daļa no Globālās izglītības nedēļas pasākumu cikla. Par to tika ziņots šeit.

Akcijas starptautiskā mājas lapa ir pieejama šeit: The Worlds Largest Lesson.

Akciju Latvijā organizēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, to atbalsta Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, kā arī nevalstiskās organizācijas, tostarp Latvijas platforma attīstības sadarbībai, Latvijas Augstskolu pedagogu sadarbības asociācija, Vides izglītības fonda Ekoskolu programma u.c.