Pasaules lielākā mācību stunda 50 skolās arī Latvijā /

28. septembrī 2015. gadā

No 28. septembra līdz 4. oktobrim vairāk nekā simts valstīs vienlaicīgi norisinās starptautiskā izglītības akcija ”Pasaules lielākā mācību stunda”. Tajā piedalās arī 50 skolas no visas Latvijas, mācību stundās un ārpus tām aktualizējot tēmas par visai pasaulei nozīmīgiem globāliem izaicinājumiem un problēmjautājumiem.

Pasaules lielākās stundas laikā skolēni visā pasaulē ne tikai kopīgi izglītosies un iepazīs globālos izaicinājumus, bet arī piedāvās savus padomus ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Izglītības akcijas mērķis ir vienot bērnus un jauniešus visā pasaulē, lai mācītos un līdzdarbotos ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā, kurus Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) valstis apstiprināja 25.-27. septembrī.

Plašāk lasiet šeit!

 

Skolēni un skolotāji tiek aicināti domāt par dažādām tēmām: vides aizsardzību, ilgtspējīgu pilsētvidi, nabadzības novēršanu, kvalitatīvu izglītību, mieru un sadarbību. Gatavojot mācību stundu Latvijā, skolas iedvesmojās no “UNESCO Latvijas dārgumiem” un iepazinās ar sagatavotajiem mācību stundu plāna paraugiem, kas pieejami www.skolas.unesco.lv. Akcijā tika aicināti piedalīties skolotāji un 8-14 gadus veci skolēni, izstrādājot un īstenojot stundas plānu veltītu globālajiem mērķiem, tajos akcentētajiem izaicinājumiem un risinājumiem, kā arī daloties ar paveikto, iesniedzot stundu plānu un foto/video reportāžu akcijas koordinatoriem Latvijā. Skolas tēmu atspoguļošanai iecerējušas izmantot arī interaktīvas un atraktīvas metodes, piemēram, spēlējot spēles un teātri.

No Latvijas akcijā piedalās Bauskas sākumskola, Brocēnu vidusskola, Daugavpils 10. vidusskola, Daugavpils 11. pamatskola, Daugavpils 12. vidusskola, Daugavpils 17. vidusskola, Daugavpils 3. vidusskola, Daugavpils Krievu licejs, Vaboles vidusskola, Daugavpils Saskaņas pamatskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Drabešu internātpamatskola, Grobiņas sākumskola, J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola, Jaunmuižas pamatskola, Jaunsilavas pamatskola, Jelgavas 6. vidusskola, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Kalsnavas pamatskola, Kaunatas vidusskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Kuldīgas Centra vidusskola, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikums, Liepājas 7. vidusskola, Liepājas A.Puškina 2. vidusskola, Liepājas internātpamatskola, Liepājas pilsētas 5. vidusskola, Liepnas vidusskola, Lizuma vidusskola, Lubānas vidusskola, Ludzas pilsētas ģimnāzija, Meirānu Kalpaka pamatskola, Ogres 1. vidusskola, Olaines 2. vidusskola, Ozolnieku vidusskola, Pļaviņu novada ģimnāzija, Privātā sākumskola “Vinnijs”, Rīgas 34. vidusskola, Rīgas 61. vidusskola, Rīgas Hanzas vidusskola, Rīgas Katoļu ģimnāzija, Saldus 1. vidusskola, Siguldas pilsētas vidusskola, Skujenes pamatskola, Upesleju internātpamatskola-rehabilitācijas centrs, V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzija, Vaivaru pamatskola, Ventspils centra pamatskola, Ventspils Valsts 1. ģimnāzija un Viļānu vidusskola.

Pēc šīs akcijas UNESCO valstu akcijas stundu plāni tiks apkopoti, un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija tos publicēs, lai tos varētu izmantot arī citas skolas Latvijā. Savukārt desmit labākie plāni tiks tulkoti angļu valodā un nosūtīti starptautiskajiem koordinatoriem publicēšanai akcijas mājas lapā: www.tes.co.uk/worldslargestlesson.

Pasaules lielāko mācību stundu Latvijā atbalsta un koordinē Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.