ANO spēlē Itālijā veiksmīgi piedalās Ādažu Brīvās Valdorfa skolas skolēnu komanda /

25. novembrī 2014. gadā

Nesen no Itālijas pilsētas Cividale del Friuli atgriezās Ādažu Brīvās Valdorfa skolas skolēnu komanda, kura pieņēma izaicinājumu un piedalījās CFMUNESCO (Cividale Del Friuli Model United Nations) konferencē. Gūtas pozitīvas emocijas un tiek kalti plāni nākotnei.

Model United Nations jeb MUN ir populāra ārpusskolas aktivitāte visā pasaulē. Citiem vārdiem sakot, tā ir ANO debašu simulācija, kuras mērķis ir attīstīt jauniešu prasmi uzstāties publikas priekšā, pētītprasmi, kritisko domāšanu un prasmi sadarboties komandā. Šī aktivitāte dod jauniešiem zināšanas par diplomātiju, starptautiskajām attiecībām un  ANO.

CFMUNESCO piedalījās vairāk nekā 200 delegātu no vairāk nekā 20 valstīm, tajā skaitā Maurīciju salām, Moldovas, Slovēnijas, Kanādas un Krētas. Katra valsts debatēs pārstāvēja kādas citas valsts viedokli. ĀBVS skolas komanda aizbrauca kā delegācija no Apvienotās Karalistes. Tās sastāvs: Toms Bērziņš - 8.kl. (Cilvēktiesību padome); Emīls Zavelis – 9.kl. (Atbruņošanās komiteja); Mārtiņš Līdaks – 10.kl. (Drošības padome); Patrīcija Muleita – 9.kl. (UNESCO); Natālija Tanne – 12.kl. (Vides komiteja) un skolotāja Kristīne Upīte (delegātu padomdevēja).

Debates norisinājās 3 dienas, un tika apskatīti tādi jautājumi kā nelikumīgas mākslas tirdzniecība, teroristu grupējumu atbruņošana, bēgļu nometņu organizācija, Izraēlas-Palestīnas konflikts un citi nozīmīgi jautājumi.

Jaunieši atzīst, ka tā bija unikāla pieredze, un cer ieviest MUN tradīciju arī Latvijā. Nav divu domu par to, vai viņi piedalīsies arī nākamajās debatēs. Skolotāja Kristīne kopā ar jauniešiem, kas organizēja CFMUNESCO, plāno piedalīties EuroMun konferencē Māstrihtē, kas ir lielākā konference Eiropā un notiks 2015.gada aprīlī. Mērķis - apgūt debašu formātu un ANO struktūtvienības, lai varētu zināšanas nodot skolēniem; meklēt partnerus, kas varētu piedalīties MUN konferences organizēšanā Latvijā.

Fotoreportāža apskatāma šeit: ANO spēlē Itālijā veiksmīgi piedalās Ādažu Brīvā Valdorfa skola

Pateicamies par raksta sagatavošanu un ieguldīto darbu jauniešu sagatavošanā Kristīnei Upītei!