UNESCO ASP dalībskolas iepazīst Pasaules mantojumu /

10. jūnijā 2013. gadā

5. jūnijā Rīgas pārtikas ražotāju vidusskola organizēja erudīcijas konkursu par Pasaules mantojuma vietām Latvijā un pasaulē, tajā piedalījās skolēnu un skolotāju komandas no divām UNESCO Asociēto skolu projekta (UNESCO ASP) dalībskolām -Rīgas pārtikas ražotāju vidusskolas un Rīgas Klasiskās ģimnāzijas.

Savas zināšanas par UNESCO Pasaules mantojumu dalībnieki pierādīja, piedaloties vairākās viktorīnas kārtās, prezentējot radošu tūrisma reklāmu, kā arī atbildot uz testa jautājumiem. Spraigā konkurencē par uzvarētāja titulu sacentās 8 skolēnu un 2 skolotāju komandas. Skolotāju konkurencē uzvarēja Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komanda, savukārt skolēnu konkurencē uzvaru ieguva Rīgas pārtikas ražotāju vidusskolas komanda.

Konkursa norisēs piedalījās arī UNESCO Latvijas Nacionālas komisijas kultūras sektora vadītāja Ieva Švarca, kas konkursantiem bija sagatavojusi radošo uzdevumu – tūrisma reklāmas sagatavošanu. „Šis konkurss ir lielisks piemērs tam, ka UNESCO ASP piedāvājums ir ļoti daudzveidīgs. Iepazīstot Pasaules mantojuma programmu, konkursa dalībnieki spējuši stiprināt savas zināšanas ģeogrāfijā, vēsturē, tūrismā un citās jomās. Konkursā vienlaikus sacentās un savas zināšanas pierādīt vēlējās gan skolnieki, gan skolotāji, kas ir lieliskas labās prakses piemērs iekļaujošai izglītībai”, stāsta Ieva Švarca.