Izglītība ilgtspējīgai attīstībai /

26. aprīlī 2013. gadā

UNESCO Asociēto skolu projekta seminārs "Meistarvide izglītībā" Valmierā

25. aprīlī Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras sākumskolā pulcējās UNESCO Asociēto skolu projekta skolu pārstāvji, lai diskutētu par ilgtspējīgu attīstību, mantojumu un to nozīmi izglītībā.

Semināra pirmo daļu, kas norisinājās Valmieras Valsts ģimnāzijas kamīnzālē, atklāja UNESCO ģenerālsekretāra p.i. Baiba Moļņika, iepazīstinot dalībniekus ar to, kas īsti ir meistarvide un kā to izmantot savā labā. Turpinājumā Māra Mellēna uzstājās ar lekciju par mantojumu un tā nozīmi izglītībā. „Ilgtspējīgas attīstības pamatā ir gudra attieksme pret tradīciju,” secināja eksperte un piebilda, ka mūsu laikmetā ir iespējams uzturēt tradīciju dzīvu tikai caur veco vērtību saglabāšanu un senču cienīšanu.

Neliela fotoreportāža šeit: UNESCO ASP skolu seminārs Valmierā

LASĪT VAIRĀK
21. augustā 2012. gadā

Starptautiska vides izglītības konference „Vietējie resursi ilgtspējīgai attīstībai”

Augusta beigās Valmierā UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un Valmieras Izglītības pārvaldi organizēja starptautisko vides izglītības konferenci „Vietējie resursi ilgtspējīgai attīstībai”. Konferencē piedalījās skolotāji un skolēni no Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas, kuri darbojas UNESCO Baltijas jūras projektā. Projekta mērķis ir veidot skolēnu izpratni par Baltijas jūras reģiona vides problēmām un rosināt meklēt ilgtspējīgus, uz vides un sabiedrības attīstību vērstus problēmu risinājumus.

Vairāk par projektu  un konferences norisi lasiet šeit: www.b-s-p.org

LASĪT VAIRĀK