Citi /

19. oktobrī 2012. gadā

20 izglītības iestādes kļuvušas par jaunajām UNESCO Asociēto skolu projekta dalībniecēm Latvijā

Ir noslēgusies pieteikumu vērtēšana dalībai UNESCO Asociēto skolu projektā (UNESCO ASP), ko Latvijā koordinē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (UNESCO LNK).  Projektā 2012. – 2015. gadam uzņemtas 20 izglītības iestādes visos Latvijas reģionos.

LASĪT VAIRĀK
01. septembrī 2014. gadā

Sveiciens 1. septembrī!

Sveiciens Zinibu diena ASP
image ru
 

LASĪT VAIRĀK
28. februārī 2014. gadā

Vecais Stenders viesojas Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā

Šī gada 26. februārī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma audzēkņus un pasniedzējus apgaismot ieradies bija pats Vecais Stenders. Lasot sacerētos dzejoļus un stingri uzraugot, lai viņa audzēkņi darītu tāpat, Vecais Stenders iepazīstināja klātesošos ar gudrībām, kuras sniedzis bērniem un pieaugušajiem 18. gadsimtā. Savukārt  Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma 1. kursa audzēkņi prezentēja savu 21. gadsimta bilžu ābeci,  kas būs asprātīgs un vērtīgs palīgs daudziem, kas šobrīd iepazīst pirmos burtus.

LASĪT VAIRĀK
28. janvārī 2014. gadā

Starptautiskais bērnu un jauniešu mākslas konkurss "Graines d"Artistes"

UNESCO Luī Fransuā (Louis Franҫois) centrs jau trīsdesmito gadu pēc kārtas izsludina starptautisko bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkursu „Graines d’Artistes”. Konkursā aicināti pieteikties bērni un jaunieši no visas pasaules vecumā no 3 līdz 25 gadiem, veidojot vizuālos darbus uz plakanas virsmas pasteļgleznas, kolāžas, gravīras un citās tehnikās par tēmu – „Kustība”. Konkursa darbus izvērtēs starptautiska žūrija, kas piešķirs naudas balvas laureātiem piecās dažādās vecuma grupās. Pirmās vietas – 100 €, otrās – 85 €, trešās – 75 €. Savukārt laureāti vecuma grupā no 18 līdz 25 gadiem saņems 300 € par pirmo vietu, 200 € par otro vietu un 150 € par trešo vietu. Pārējie laureāti saņems profesionālu vizuālās mākslas izdevumu un diplomus par dalību konkursā. Labākie 400 konkursam iesniegtie darbi tiks izstādīti starptautiskā izstādē no šī gada 19. līdz 24. maijam Truā, Francijā.

LASĪT VAIRĀK
09. decembrī 2013. gadā

10. decembrī UNESCO ASP pieredzes apmaiņas un plānošanas seminārs

©Foto: UNESCO LNK, Roberts Vidzidskis

10. decembrī notiks UNESCO Asociēto skolu projekta pieredzes apmaiņas un plānošanas seminārs, kurā piedalīsies 20 projektā iesaistīto skolu direktori, administrācijas pārstāvji un skolotāji.

Semināra pirmajā daļā par īstenotajiem projektiem 2012./2013. mācību gādā mantojuma izglītības virzienā (tostarp "Starptautiskā dzimtās valodas diena 2013", "Latgaliskā kultūrvide Daugavpilī un tās izpausmes multinacionālā vidē", Brīvdienu mācību ekskursijas" un "Ziv zup 8. stāstnieku festivāls Kuldīgā" )  stāstīs Inga Zemīte (Ādažu Brīvā Valdorfa skola), Renāte Melnace (Daugavpils Valsts ģimnāzija), Nadežda Polianoviča (Rīgas Klasiskā ģimnāzija) un Ina Celitāne (Kuldīgas Bērnu un jauniešu centrs). Ar aktualitātēm projekta darbības virzienā "Cilvēktiesības un vērtībizglītība" iepazīstinās Maija Baklāne, stāstot par talantu konkursu „Mēs radoši, talantīgi, aktīvi” Daugavpils Vienības pamatskolā, un Dace Rateniece, runājot pienākumiem un tiesībām „Labai sadzīvošanai” Jēkabpils pamatskolā.

 

 

LASĪT VAIRĀK
03. oktobrī 2013. gadā

Apsveicam Latvijas skolotājus Pasaules skolotāju dienā!

5. oktobrī tiek atzīmēta Pasaules skolotāju diena. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija šajā dienā aicina katru no mums apsveikt savus skolotājus un pateikties par ieguldīto katra indivīda un visas sabiedrības labā!

UNESCO šajā dienā atkārtoti uzsver, ka skolotāja profesionālās zināšanas un prasmes ir vissvarīgākais faktors kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā. Ir jānodrošina pilnvērtīga iepriekšēja skolotāju apmācība, turpmākā profesionālā pilnveide un atbalsts, lai sekmētu skolotāju darba kvalitāti un izglītības rezultātus.

„Skolotāji ir labākas nākotnes atslēga. Viņi iedvesmo, izaicina un iedrošina inovatīvus un atbildīgus pasaules pilsoņus. Viņi ieved bērnus skolās, notur tos tur un palīdz viņiem mācīties. Katru dienu skolotāji palīdz būvēt iekļaujošas zināšanu sabiedrības, kas mums ir vajadzīgas jau rīt un gadsimtiem uz priekšu. Šajā Pasaules skolotāju dienā mēs apvienojam spēkus, lai pateiktos skolotājiem un aicinātu pievienoties jaunus – labāk apmācītus un atbalstītus – skolotājus,” uzsver un aicina Irina Bokova, UNESCO ģenerāldirektore.LASĪT VAIRĀK
27. septembrī 2013. gadā

Starptautiskā UNESCO pasaules mantojuma vasaras nometne Ķīnā: Leldes Marcinkevičas piedzīvojums

+37 grādu karstums, nekādu sociālo tīklu, bambusa matrači un spilveni, milzīgi kukaiņi un afrikāņu deju stundas. Var izklausīties pēc izdzīvošanas šova, kura darbība notiek Āfrikas džungļos, tomēr 70 jauniešiem no visas pasaules laikā no 17. līdz 23. jūlijam tā bija realitāte. Ar Līvānu novada domes un vietējo uzņēmēju- Daumanta Pfafroda (SIA Z-light), Kaspara Stikāna( SIA RNSD), Vitālija Beļinska (SIA Baltik sistēm), Ziedoņa Zepa (SIA Bioķīmiskā rūpnīca) un Pētera Romanovska (SIA Līvānu kūdras fabrika) atbalstu mums, 2 meitenēm no Līvānu novada, - Leldei Marcinkevičai un Martai Bulānei - tika dota iespēja to izbaudīt un pārstāvēt Latviju, piedaloties UNESCO rīkotajā starptautiskajā jauniešu nometnē Ķīnā.

LASĪT VAIRĀK
07. maijā 2013. gadā

Globālā koku stādīšanas akcijā "100 miljoni koku" iesaistās arī UNESCO ASP dalībskolas Latvijā

Š.g. 8. maijā UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas piedalīsies starptautiskā akcijā „100 miljoni koku”, kuras mērķis ir līdz 2017. gadam iestādīt 100 miljonus koku visā pasaulē. Akcijas laikā visos Latvijas reģionos tiks iestādīti gandrīz 3000 koku, tostarp priedes, egles, kadiķi, pīlādži, kļavas, liepas, tūjas un ceriņi. Akciju Latvijā organizē UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar AS „Latvijas valsts meži”, un tajā iesaistījusies Jāņmuižas pirmskolas izglītības iestāde, Valmieras sākumskola, Rīgas 74. vidusskola, Sabiles vidusskola, Daugavpils pilsētas 20.pirmsskolas izglītības iestāde, Rīgas pārtikas ražotāju vidusskola, Jēkabpils pamatskola, Daugavpils Vienības pamatskola, Jaunsilavas pamatskola un Rīgas Dabaszinību skola.

LASĪT VAIRĀK
03. maijā 2013. gadā

UNESCO ASP dalībskolu komandu orientēšanās sacensības "Izjūti un atklāj Rīgu!"

26. aprīļa rīts Rīgas pārtikas ražotāju vidusskolā sākās rosīgi. Par spīti ne visai patīkamajiem laika apstākļiem, divpadsmit 8. un 9. klašu skolēnu  komandas no sešām UNESCO ASP dalībskolām pulcējās, lai piedalītos komandu orientēšanās sacensībās "Izjūti un atklāj Rīgu!".

Fotogalerija pieejama šeit: Izjūti un atklāj Rīgu!

LASĪT VAIRĀK