Citi /

11. oktobrī 2013. gadā

Sveicam!

Novērtējot lielo devumu starpkultūru izglītībā un tolerances veicināšanā Latvijā, sveicam UNESCO Asociēto skolu projekta dalībskolas - Rīgas Klasiskās ģimnāzijas - direktoru Romanu Alijevu 50 gadu jubilejā!

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas kolektīvs

 

LASĪT VAIRĀK
12. februārī 2013. gadā

Rīgas Klasiskā ģimnāzijas panākumi RTU BEST Skolēnu inženieru sacensībās

UNESCO Asociēto skolu projekta skolas ir patiesi daudzpusīgas, un tajās mācās apdāvināti un talantīgi skolēni. Par to liecina arī RTU BEST Skolēnu inženieru sacensību rezultāti, kur konkursa nākamajā kārtā – 23.februārī – tiesības piedalīties un mēroties spēkiem ar studentiem konstruēšanas kategorijā ieguvusi Rīgas Klasiskās ģimnāzijas komanda „Trust Me, I’m an Engineer”.

Kopš 2012. gada Rīgas Klasiskā ģimnāzija aktīvi darbojas UNESCO Asociēto skolu projektā, īstenojot mantojuma izglītības programmu, kā arī piedalās starptautiskā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) projektā „Mācīšanās nākotnei” („Learning for the Future”), kura pamatideja ir integrēt un veicināt prasmīgu un atbildīgu IKT izmantošanu mācību procesos.

RTU BEST Skolēnu Inženieru Sacensību patrons ir UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

LASĪT VAIRĀK
18. februārī 2014. gadā

Ceļojums pa Hanzas pilsētām: semināru cikla "No baltu vienības līdz Baltijas ceļam" otrā nodarbība

Jau rīt, 19. februārī, skolēni un jaunieši aicināti uz semināru cikla  "No baltu vienības līdz Baltijas ceļam" otro nodarbību : "Ceļojums pa Hanzas pilsētām". Nodarbība notiks no plkst. 14.00 līdz 15.00 Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma bibliotēkā, A. Deglava ielā 41a.

Plašākai informācijai: Anita Zaļaiskalne, UNESCO ASP skolas koordinatore (zalaiskalne@inbox.lv)

LASĪT VAIRĀK
20. septembrī 2013. gadā

Sveicam UNESCO ASP skolu direktorus ar Luda Bērziņa pedagogu radošo darbu konkursa balvu saņemšanu

19. septembrī vairāku UNESCO ASP skolu direktori saņēma starptautiskās Luda Bērziņa pedagogu radošo darbu konkursa balvas. Konkursa Speciālo balvu par mūža ieguldījumu Latvijas jaunatnes izglītošanā un jauninājumu ieviešanā izglītības saturā un metožu pielietošanā saņēma Jānis Zemļickis, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors.

Konkursa Pārsteiguma balvu par inovatīvu izglītības iestāžu modeļu izveidi Latvijā un jauninājumiem kvalitatīva mācību un audzināšanas satura nodrošināšanā saņēma Artūrs Skrastiņš, Valmieras sākumskolas direktors, un Gunita Mālniece, Daugavpils Valsts ģimnāzijas direktore. Savukārt konkursa Īpašā balva par pārmaiņu procesu vadību izglītībā starpvalstu projektos un inovāciju veicināšanu Baltijas valstīs tika piešķirta Daigai Kalniņai, Bērnu un jauniešu vides izglītības centra "Rīgas Dabaszinību skola" direktorei, un Romānam Alijevam, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas direktoram.

UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas vārdā APSVEICAM direktorus ar gūtajiem panākumiem un vēlam sekmes turpmākajos darbos!

LASĪT VAIRĀK
29. maijā 2014. gadā

Lasīšanas dienas zibakcija!

Spītējot lietum, šodien no plkst. 12.00 līdz 12.15 visi aicināti ņemt rokās savu mīļāko grāmatu un vienoties lasīšanas zibakcijā - katrs pats vai kopā ar  domubiedriem jebkurā Latvijas pilsētā.
Tā kā aicinājums lasīt attiecas arī uz digitālajām grāmatām, arī jaunizveidotā 21. gadsimta ābece, kas atrodama www.darini.lv, būs lielisks iedvesmas un lasītprieka avots!

 

LASĪT VAIRĀK
30. oktobrī 2014. gadā

18. Starptautiskais Kanagavas mākslas konkurss un izstāde

Starptautiskā Kanagavas bērnu mākslas izstāde tiek organizēta kopš 1981. gada, lai attīstītu bērnu un jauniešu radošo domāšanu un iztēli. Izstādei darbus var pieteikt bērni no 4 līdz 15 gadu vecumam. Darba tēma – brīva. Iesniegšanas termiņš š.g. 31. oktobris. Plašāk: http://www.earthplaza.jp/biennial/English/index.html.

LASĪT VAIRĀK
31. oktobrī 2014. gadā

Konkursa "Ēd ar baudu, domā par dabu" noslēguma kārta un lielā apbalvošana Jelgavā

Šodien Jelgavā notika konkursa "Ēd ar baudu, domā par dabu" noslēguma kārta un, protams, lielā apbalvošana. Jaunieši no visas Latvijas pārbaudīja zināšanas par pārtikas ražošanas un iepakošanas ietekmi uz vidi, eksperimentos noteica pārtikā lietotu augļu, dārzeņu ķīmisko sastāvu, kā arī apguva viesmīlības pamatus. Konkurss jau kopš marta tika organizēts vairākās kārtās tiešsaistē, bet nu finālistiem bija iespēja tikties un pārbaudīt zināšanas "aci pret aci". Šis ir viens no veiksmīgākajiem divu UNESCO ASP skolu- Rīgas Dabaszinību skolas un Jelgavas Amatu vidusskolas- sadarbības projektiem, kurā pētnieciskais aspekts un vides izzināšana apvienota ar pārtikas ražošanu, pasniegšanu. Un tas viss - ilgtspējīgas attīstības un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas vārdā. Paldies skolām par uzņēmību un visiem konkursa dalībniekiem un viņu skolotājiem- par ieguldīto darbu!

Fotogalerija aplūkojama šeit: Ēd ar baudu, domā par dabu.

Konkursa rezultāti: www.rds.lv

LASĪT VAIRĀK
28. februārī 2014. gadā

Latvijas Centrālās Padomes Memorandam 70!

Šī gada 17. martā aprit 70. gadadiena, kopš tika parakstīts Latvijas Centrālās Padomes Memorands, kura oriģināls ir iekļauts UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.  Memorands ir unikāls un valstiski nozīmīgs dokuments, kurā politiskie un kultūras darbinieki deklarēja nepieciešamību nekavējoties atjaunot Latvijas Republikas faktisko suverenitāti un izveidot Latvijas valdību.  Aicinām šī gada mācību semestru ietvaros, tostarp 17. martā, aktualizēt šo dokumentāro mantojumu īpaši vēstures stundās.  Kā informatīvu materiālu aicinām izmantot UNESCO LNK sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju sagatavoto prezentāciju par LCP Memorandu, kas pieejama šeit http://www.slideshare.net/UNESCO_LNK/lcp-memorands.

Tāpat aicinām iepazīties ar LCP Memoranda tekstu, kurā var aplūkot visu 189 parakstītāju vārdus, rosinot jauniešus pētīt savas ģimenes, paziņu vai novadnieku saistību ar Memoranda parakstītājiem. 

LCP Memoranda teksti latviešu, angļu, franču, krievu un vācu valodās pieejami šeit: http://atmina.unesco.lv/page/memoranda_teksts_tulkojumi  Būsim pateicīgi, ja informēsiet par rīkotajām aktivitātēm, pasākumiem un organizētajām mācību stundām, kas veltītas LCP Memorandam un tā 70. gadadienai, rakstot uz office@unesco.lv. 

LASĪT VAIRĀK