Pasaules lielākā stunda /

02. novembrī 2015. gadā

Pasaules lielākās mācību stundas tēma Pļaviņu novada ģimnāzijas 8. klasē: dzīvnieku aizsardzība

Pasaules lielākajā stundā Pļaviņu novada ģimnāzijas 8.a un 8.b klases skolēni diskutēja par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem, uzsverot tieši cilvēka atbildības aspektu. Pievēršot uzmanību tam, kā šī tēma parādās jau tradicionālajā kultūrā, skolēni runāja par mūsdienu problēmām ne tikai reto dzīvnieku aizsardzībā, bet arī cilvēku attieksmē pret mājdzīvniekiem un izlēma, ko paši var darīt dzīvnieku aizsardzības jomā.LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Enerģijas ieguves veidi. Pasaules lielākā mācību stunda Pļaviņu novada ģimnāzijas 6. klasē

Pļaviņu novada ģimnāzijas  6.a klases skolēni Pasaules lielākajā stundā iepazina enerģijas ieguves veidus, kā arī runāja par saprātīgu enerģijas izmantošanu, veselīgu dzīvesveidu un nabadzības problēmām. Nodarbības praktiskajā daļā skolēni apguva prasmi vienkārša ēdiena pagatavošanā.

Fotoreportāža apskatāma šeit.

LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Izaicinājums veikt brīvprātīgo darbu dabas aizsardzībā. Pasaules lielākā mācību stunda Pļaviņu novada ģimnāzijas 8.klasē

Pļaviņu novada ģimnāzijas  8.a klases skolēni Pasaules lielākajā stundā iepazina iespējas veikt brīvprātīgo darbu dabas aizsardzībā. Tika apkopota un prezentēta informācija par brīvprātīgā darba iespējām novadā, valstī, kā arī diskutēts par dabas aizsardzības jautājumiem.

Fotoreportāža apskatāma šeit.

LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Nogrieznis un riņķa līnijas praktiska satura uzdevumos. Pasaules lielākā mācību stunda Pļaviņu novada ģimnāzijas 7.klasē

Pļaviņu novada ģimnāzijas  7.b klases skolēni Pasaules lielākajā stundā saistīja teorētiskās zināšanas ar praksi: izmantojot zināšanas par nogriezni un riņķa līniju, sadarbojoties un mācoties izteikt un pamatot savu viedokli, skolēni demonstrēja daudzveidīgu iespēju izmantot matemātikas zināšanas praktiskās situācijās.

Fotoreportāža apskatāma šeit. 

LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Mežs. Pasaules lielākā mācību stunda Pļaviņu novada ģimnāzijas 1. klasē

Pļaviņu novada ģimnāzijas  1.au n 1.b klases skolēni Pasaules lielākajā stundā iepazina koku daudzveidību Latvijas mežos. Pēc informācijas iegūšanas par lapu un skuju kokiem skolēni pārgājienā gar Daugavas krastu iepazina un pētīja dažādus kokus, to lapas, kā arī praktiskā nodarbībā sakopa mežu.

Fotoreportāža apskatāma šeit.

LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Nabadzība/ Trūkums. Pasaules lielākā mācību stunda Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.a klasē

Īstenojot Pasaules lielāko stundu, Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.a klases skolēni starppriekšmetu nodarbībā iepazinās ar nabadzības problēmām pasaulē, ar matemātiskām darbībām noskaidroja trūkuma riska robežas dažādās valstīs un salīdzināja rezultātus ar trūkuma robežu Latvijā. Skolēni izteica savu viedokli par sekām, kas rodas no nabadzības, un centās piedāvāt risinājumus.

Fotoreportāža apskatāma šeit.

LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Aizsargājamie dzīvnieki Latvijā. Pasaules lielākā mācību stunda Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.a klasē

Pasaules lielākajā stundā Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.a klases skolēni iepazinās ar tēmu „Aizsargājamie dzīvnieki Latvijā”. Vienlaicīgi ar informācijas iegūšanu par retajiem un saudzējamajiem dzīvniekiem  skolēni nostiprināja prasmi sazināties un izteikties svešvalodā. Šajā stundā tika  izveidota klases sarkanā grāmata par aizsargājamajiem dzīvniekiem Latvijā.

Fotoreportāža apskatāma šeit.

LASĪT VAIRĀK
02. novembrī 2015. gadā

Dārzeņu salātu gatavošana. Lielā stunda veltīta veselīgam uzturam Pļaviņu novada ģimnāzijas 2. klasē

Pasaules lielākajā stundā Pļaviņu novada ģimnāzijas 2.a klases skolēni, gatavojot dārzeņu un augļu salātus, pārrunāja veselīgas pārtikas lietošanas nozīmīgumu, nostiprināja sadarbības prasmes un apzinājās ēdiena pagatavošanu un uzvedību pie galda kā kultūras sastāvdaļu.

Fotoreportāža apskatāma šeit.

LASĪT VAIRĀK
01. novembrī 2015. gadā

Veselība un mēs (ko nevar nopirkt par naudu?) Pasaules lielākā mācību stunda Ogres 1. vidusskolas 4.c klasē

Pasaules lielākajā stundā Ogres 1.vidusskolas 4.c klases skolēni pētīja, ko nevar nopirkt par naudu. Domājot par veselīgu dzīvesveidu un tā saistību ar labklājību, skolēni nostiprināja atziņu par personīgo un sabiedrības atbildību rūpēs par savu un sabiedrības veselību. 

LASĪT VAIRĀK
01. novembrī 2015. gadā

Globālā vārdnīca. Pasaules lielākā mācību stunda Ogres 1. vidusskolas 4.b klasē

Pasaules lielākajā stundā Ogres 1.vidusskolas 4.b klases skolēni veidoja ar globālajiem mērķiem saistītu emociju vārdnīcu. Izstrādājot šo vārdnīcu, tika pārrunātas galvenās globālās problēmas, kā enerģijas patēriņš, izglītības, kultūras un citi jautājumi, un šo problēmu saistība ar skolēnu dzīvi. 

LASĪT VAIRĀK