Pasaules lielākā stunda /

30. augustā 2016. gadā

Noderīgi resursi skolotājiem

Plašs materiālu klāsts skolotājiem pieejams Pasaules lielākās mācību stundas organizatoru mājas lapā: http://wlltoolkit.org/educationassets.php

Tur atradīsiet stundu plānus, kas veltīti 17 ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

LASĪT VAIRĀK
16. septembrī 2016. gadā

Katram stāstam ir vairākas puses

Gatavojoties Pasaules lielākajai mācību stundai, aicinām iepazīt stāstus par attīstības sadarbības jautājumu risinājumiem no dažādām pasaules vietām. Stāstu pāri, kurus vieno kāda no attīstības sadarbības tēmām, parāda, cik līdzīgi ir cilvēku izaicinājumi un kā viņi darbojas, lai tos atrisinātu.

Plašāk uzziniet šeit: http://stories.lapas.lv

LASĪT VAIRĀK
18. augustā 2016. gadā

Sargāsim klimatu! Multfilmas bērniem

Simons saka “Sargāsim klimatu!” ir animācijas filmiņu sērija bērniem, kuri ir jaunāki par 12 gadiem. Filmās apskatītas Ilgtspējīgas attīstības mērķu tēmas: nabadzības mazināšana, visiem pieejami ilgtspējīgas enerģijas resursi, ilgtspējīgas pilsētas un kopienas, klimata pārmaiņas, dzīve uz zemes un sadarbība Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai.

Filmiņas izstrādājuši Hippo Works: hippoworks.comEpisode 1 - Simon Says "Save the Climate!" from World's Largest Lesson on Vimeo.

 

 

 

LASĪT VAIRĀK
05. septembrī 2016. gadā

No mana skatupunkta: Dzimumu līdztiesības projekts - ceļā uz Ilgtspējīgās attīstības mērķiem

Sasniegt dzimumu līdztiesību līdz 2030. gadam - tas ir ambiciozs mērķis! Lai to paveiktu, mums visiem jāsāk strādāt jau šodien, bet vispirms ir jāsaprot, kāda ir esošā situācija. Vai visiem mums ir vienlīdzīgas iespējas dzīvot, mācīties un strādāt tā, kā mēs vēlamies?  To aicina noskaidrot Pasaules lielākās mācību stundas organizatori, aicinot pievērsties 5. Ilgtspējīgās attīstības mērķim.

Stundas plānu un pētījuma- akcijas aprakstu atradīsiet šeit.#FromWhereIStand - Take Part In a Project For Gender Equality from World's Largest Lesson on Vimeo.

  

 

LASĪT VAIRĀK
31. augustā 2016. gadā

Daži stundu plāni ANO 16. Ilgtspējīgās attīstības mērķa iepazīšanai (angļu valodā)

"Bērni kustībā. Stundas plāns". Stundas mērķis ir veidot izpratni par to, kāda ir dzīve cilvēkiem, kuri ir bijuši spiesti pamest savas mājas. Tā veicina izpratni par to, kas ir migrācija un kā tā ietekmē ikvienu. Stunda paredzēta visām vecuma grupām. 

"Migrācija ir daļa no mūsu kopējās vēstures. Stundas plāns" Stundas mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par migrāciju un kā tā ietekmē ikvienu. Stunda piemērota 8-14 gadus veciem skolēniem."Soma ceļojumam vai bēgšanai? Stundas plāns" Stundas mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par to, kādu ietekmi uz cilvēka dzīvi atstāj bēgšana no bezcerīgas situācijas. Ar stundas palīdzību skolēnos tiek attīstīta spēja just līdzi. Stunda piemērota 6-12 gadus veciem skolēniem. 

LASĪT VAIRĀK
31. augustā 2016. gadā

Neuzvaramais Čakra un viņa piedzīvojumi

Dodies aizraujošā piedzīvojumā ar Neuzvaramo Čakru un iepazīsti Ilgtspējīgas attīstības mērķus, īpaši 5. mērķi, kas aicina veicināt dzimumu līdztiesību.

Komikss lejuplādējams šeit.

LASĪT VAIRĀK
31. augustā 2016. gadā

Ceļvedis "Pasaule, ko mēs vēlamies" (angļu valodā)

 Šī ceļveža mērķis ir palīdzēt bērniem un jauniešiem izprast ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, kā tie ietekmē mūsu dzīves un ko mēs ikdienas varam darīt, lai palīdzētu šos mērķus sasniegt. 

LASĪT VAIRĀK
14. martā 2016. gadā

"Mācīties pārveidot! Pasaules lielākā mācību stunda Latvijā"

Pasaules lielāka mācību stunda ir starptautiska izglītības akcija, kas katru gadu vienlaikus norisinās gandrīz simts pasaules valstīs. Tās mērķis ir vienot bērnus un jauniešus visā pasaulē, lai, kopīgi iepazīstot globālos izaicinājumus, sniegtu padomus un piedalītos ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā, kurus ANO valstis apstiprināja 2015. gada 25.–27. septembrī.

Pasaules lielākā mācību stunda ir dala no kampaņas Projekts – Ikviens (Project Everyone), ko atbalsta UNICEF, UNESCO u.c. ANO aģentūras. Pasaules lielāko mācību stundu Latvija atbalsta un koordinē Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

Publikāciju atbalsta Imanta Ziedoņa fonds “Viegli”, un tā tapusi ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Šajā publikācijā apkopota informācija par akcijas “Pasaules lielākā mācību stunda” norisi Latvija, ka arī izcelti 10 veiksmīgākie mācību stundu piemēri un stundu plāni, kas māca pārveidot sevi un sabiedrību sev apkārt, domājot un dzīvojot ilgtspējīgi un aktīvi risinot lokāli un globāli nozīmīgus izaicinājumus.

Publikācija un tās pielikumi lejuplādējami šeit!

LASĪT VAIRĀK