Pasaules lielākā stunda /

17. septembrī 2018. gadā

Pasaules lielākā mācību stunda 2018

Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir līdzdalība. Skolotāji kopā ar skolēniem aicināti aktīvi iesaistīties savas vietējās kopienas un apkārtējās vides pilnveidošanā, paturot prātā globālos mērķus. Aktivitātēm, iesaistoties Pasaules lielākajā mācību stundā, jātiecas uz ANO noteiktajiem Ilgtspējīgas attīstības mērķiem, ko pasaules valstis, tostarp Latvija, apņēmušās sasniegt līdz 2030. gadam.

Iesaistīties Pasaules lielākajā mācību stundā var divos veidos. Pirmkārt, nodarbībā “Ikviens var būt mērķu sargs” ir iespēja veidot paša portretu, spriežot par sev raksturīgākajām prasmēm un iezīmēm, raksturojot sevi kā globālo mērķu sargu. Otrkārt, nodarbībā “Laiks rīkoties” var kopīgi radīt vietējo Rīcības plānu: saprast, kā globālie mērķi var palīdzēt apzināt vietējās problēmas, kuras skolēni vēlētos atrisināt.

Plāni lejuplādējami šeit!

Akcijas laika plānojums atrodams šeit!

LASĪT VAIRĀK
15. augustā 2018. gadā

Katram šķīvim savs stāsts! Apkopotas veiksmīgākās 2017. gada mācību stundas

Pasaules lielākās mācību stundas 2017. gada akcijas materiāli, kā arī 10 veiksmīgāko stundu plāni apkopoti publikācijā "Katram šķīvim savs stāsts".

Projekta „Katram šķīvim savs stāsts” mērķis bija palīdzēt tā dalībniekiem ieraudzīt sasaisti starp globālo mērķu izpildi un savu dzīvi, izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus tā, lai tie sekmētu ilgtspējīgu planētas attīstību.

Publikācija lejuplādējama šeit: https://failiem.lv/u/mjbczy2s

LASĪT VAIRĀK
07. septembrī 2017. gadā

Starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā 2017

Šogad Pasaules lielākās mācību stundas vadmotīvs ir ilgtspējīgs pārtikas patēriņš un veselīgs dzīvesveids, tādēļ aicinām pedagogus un skolēnus piedalīties gan organizatoru izveidotajā pārtikas projektā „Katram šķīvim savs stāsts”, gan pašiem sagatavot inovatīvu mācību stundu, nodarbību, semināru, lekciju un citu pasākumu plānus, kas veltīti kādam no 17 ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķiem.

LASĪT VAIRĀK
07. septembrī 2017. gadā

Mācību stunda: Katram šķīvim savs stāsts!

Projekta „Katram šķīvim savs stāsts” mērķis ir palīdzēt tā dalībniekiem ieraudzīt sasaisti starp globālo mērķu izpildi un savu dzīvi, izvērtēt ikdienā patērēto pārtiku un mainīt savus paradumus tā, lai tie sekmētu ilgtspējīgu planētas attīstību.

Īpašā mācību stunda sākas ar Ilgtspējīgas attīstības mērķu iepazīšanu un izprašanu, kā arī katrs aicināts apdomāt, kā var iesaistīties šo mērķu sasniegšanā. Stundas turpinājumā dalībnieki pievēršas ilgtspējīga patēriņa tēmai, pētot pārtikas sistēmas un ceļu, kā tā nonāk līdz mūsu šķīvjiem. Šīs mācību stundas laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta 1. mērķim (nabadzības novēršana), 10. mērķim (nevienlīdzības mazināšana starp valstīm un to iekšienē) un 13. mērķim (steidzamu pasākumu veikšana klimata pārmaiņu novēršanai).

Stundas plāns un materiāli lejuplādējami šeit: KATRAM ŠĶĪVIM SAVS STĀSTS

LASĪT VAIRĀK
07. septembrī 2017. gadā

Iedvesmai

Akcija Latvijā ir norisinājusies jau divas reizes, katru gadu iesaistot apmēram 50 izglītības iestāžu, vairākus simtus skolotāju un 3000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas. Kopumā akcijas laikā izstrādāti 343 mācību stundu un nodarbību plāni par vides aizsardzības, nabadzības mazināšanas, taisnīgas sabiedrības, kultūras mantojuma saglabāšanas, bioloģiskās daudzveidības, kvalitatīvas izglītības u.c. tēmām, kas apkopoti 3 elektroniskās publikācijās:

Mācīties pārveidot! Pasaules lielākā mācību stunda Latvijā (2015), lejuplādējama šeit: https://failiem.lv/u/rceecef4

Solis pasaulē. Starptautiskā izglītības akcija “Pasaules lielākā mācību stunda” Latvijā (2016), lejuplādējama šeit: https://failiem.lv/u/drh2f7j6

Pasaules lielākā mācību stunda: Katram šķīvim savs stāsts (2017), lejuplādējama šeit: https://failiem.lv/u/mjbczy2s

 

LASĪT VAIRĀK