Talsu Valsts ģimnāzijā viesosies Karīna Milde – EWK muzeja kuratore no Zviedrijas /

26. janvārī 2017. gadā

Vārda brīvība, kritiskā domāšana, iekļaujoša sabiedrība - šie ir atslēgas vārdi, kurus bieži dzirdam diskusijās par 21. gadsimta izglītību, tādēļ priecājamies, ka jau rīt, 27. janvārī, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā Talsu Valsts ģimnāzijā, kas ir UNESCO ASP dalībskola, viesosies Karīna Milde (Carina Milde) – EWK muzeja kuratore – un iesaistīs jauniešus radošā domu apmaiņas procesā par vārda brīvību. Talsos ekspertes vadībā plānotas divas radošas nodarbības jauniešiem.

EWK muzejs atrodas Norčēpingā, Zviedrijā, un tajā var iepazīties ar slavenā zviedru karikatūrista Everta Karlsona (Ewert Karlsson) darbiem. Everts Karlsons (1918-2004) ir Zviedrijas slavenākais politiskais karikatūrists, kurš pasaulē labāk pazīstams ar iniciāļiem EWK. Viņš uzskatīja sevi par sava laika komentētāju un ar savu darbu vēlējās vērst cilvēku uzmanību uz to, kas, pēc viņa domām, bija nepareizi sabiedrībā. Viņa labāk pazīstamie darbi tikuši publicēti tādos prestižos izdevumos kā Le Monde, Der Spiegel, The Observer un New York Times.   

Pirmā tikšanās ar Karīnu Mildi UNESCO ASP dalībskolu skolēniem un skolotājiem bija ANO spēles “Stipri jaunieši – mierpilnai pasaulei” laikā 2016. gada aprīlī. Pagājušajā gadā Karīna viesojās vēl vienā UNESCO ASP skolā - Ādažu Brīvā Valdorfa skolā.  Brīnišķīgās sadarbības rezultātā priecājamies par ekspertes drīzo atgriešanos un ceram, ka ekspertes darbnīcu būs iespēja piedzīvot skolēniem arī no citām UNESCO ASP skolām.