SERDE aicina UNESCO ASP skolēnus un skolotājus uz lekciju par folkloru un novadpētniecību /

11. aprīlī 2017. gadā

20. aprīlī plkst.14.00 Alsungas Etniskās kultūras centrā "Suiti" (Ziedulejas iela 1) un plkst. 18.00 Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā (1905. gada iela 10, Kuldīga) starpnozaru mākslas grupa SERDE aicina uz bezmaksas lekciju “NOVADPĒTNIECĪBAS LABORATORIJA”.


UNESCO Asociēto skolu programmas skolēnus un skolotājus, novada bibliotēku, muzeju darbiniekus un vietējos novadpētniekus aicina iepazīties ar pētījumiem par mūsdienu folkloru un novadpētniecību.

Pasākuma programma:

Ievas Vītolas lekcija "Folklora mūsdienās - stāsti, tradīcijas un pētījumi";

Signes Pucenas lekcija "Folkloras pētījumi un novadpētniecība mūsdienās";

Diskusija par tādiem aktuāliem jautājumiem kā:

novadpētniecība mūsdienu auditorijai,

kā padarīt pieejamu novadpētniecību mūsdienās?

Pasākuma mērķis ir pārskatīt un atdzīvināt novadpētniecības darbību un aktivitātes, veicināt novadpētnieku pašnovērtējumu, ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā, rosināt jauno tehnoloģiju izmantošanu pētniecības rezultātu popularizēšanā, novērtēt jauniešu resursu un iesaistīt darbībā, izmantojot jaunas tehnoloģijas.
Starpnozaru mākslas grupa SERDE 2015. gadā saņēmusi atzinību apbalvojuma “Laiks Ziedonim” nominācijā “Kedas” un 2016. gadā SERDE tiek akreditēta kā UNESCO Starpvaldību komitejas padomdevējinstitūcija nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas jomā.