Pamatskolnieku draudzība ar Jēkabpils ukraiņu biedrību “Javir” /

16. janvārī 2017. gadā

Tradīcijas, sadarbība un citi ārpusklases pasākumi ir tie, kas skolēnu ikdienas darbam piešķir papildus saturu un krāsas.

Pozitīva un izglītojoša draudzība ir sākusies starp Jēkabpils pamatskolas 2.e klases skolēniem un ukraiņu biedrību “Javir”.

Pirmā tikšanās noritēja 20. maijā pasākumā - Ukraiņu tautas pavasara paražas – Vesnjanki. Skolēni krāsoja ukraiņu, latviešu tautas, darināja lelles, apgleznoja stiklu, veidoja vainagus, dziedāja un dejoja. Pasākumā bija iespēja gūt jaunas idejas un iedvesmu darboties un būt aktīviem. Skolēni satika jaunus draugus un tikās ar interesantā, radošām personībām. Tas veicināja skolēnu personības veidošanās procesu, interesi un cieņu pret citādo.

21. decembrī ukraiņu Ziemassvētku sagaidīšanas tradīciju pasākumā “Ja brīnumam tic, tas piepildās”tikāmies otrreiz. Tās bija atkal jaunas emocijas un iespaidi. Skolēni varēja iejusties autentiskajā atmosfērā, kādā pie Ziemassvētku eglītes iejūtas bērni Ukrainā. Katrs arī saņēma īpašo Betlēmes Svēto miera uguni, kura uz Jēkabpili nogādāja no Rīgas. Latvijas galvaspilsētā tā tika iedegta 19. decembrī Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā. Savukārt Rīgā tā nonāca, pateicoties Ukrainas skautu organizācijai “Plast”.

Sadarbība ar ukraiņu biedrību “Javir” palīdz arī īstenot skolas mērķi UNESCO ASP – sekmēt skolēnu izpratni par iekļaujošās izglītības pamatprincipiem, kuras centrā ir cilvēks, viņa spēju attīstīšana, prasmju pilnveidošana, vēlmju un iespēju balanss, tiesības un pienākumi iekļaujošā sabiedrībā un tās veidošanā.Skolēniem veidojas izpratne un pozitīva attieksme pret dažādību. Satiktie cilvēki, katrs ar savu stāstu, palīdz iepazīt un saprast citādo un atšķirīgo. 
Paldies par neaizmirstamajiem mirkļiem!

Informācija par pasākumu atrodama:

http://www.jgb.lv/index.php/aktualitates2/pasakumu-arhivs

http://jekabpilsnvo.lv/2016/12/ja-brinumam-tic-tas-piepildas/

Rakstu sagatavoja: UNESCO ASP skolas koordinatore Dace Rateniece