Jaunumi /

08. jūnijā 2017. gadā

Aicinājums piedalīties 4. ANO Modelēšanas spēlē Čividālē del Friulī, Itālijā

© Foto:http://cfmunesco.it/

UNESCO ASP tīkla skolas tiek aicinātas piedalīties 4. ANO Modelēšanas spēlē (Cividale del Friuli Model United Nations - CFMUNESCO), kura norisināsies Itālijas pilsētā Čividāle del Friuli no šī gada 25. līdz 28. novembrim. Konferenci organizē Convitto Nazionale "Paolo Diacono" vidusskolas skolēni.

Galvenais konferences vadmotīvs ir „Aizsargāt un saglabāt”, un tās ietvaros četru dienu laikā vidusskolēni no visas pasaules iejutīsies diplomātu lomās, piedaloties ANO komiteju izspēlē, kurās tiks diskutēts par pasaulē aktuāliem jautājumiem.

Konferences darba valoda ir angļu, un darbs notiks vairākās komitejās: Drošības padomē, Starptautiskajā Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības konferencē, ANO Narkotiku un noziedzības novēršanas birojā, Pasaules Tūrisma organizācijā, kā arī Vēstures komitejā un UNESCO komitejā.

LASĪT VAIRĀK
05. jūnijā 2017. gadā

UNESCO Jauniešu vasaras skolā izstrādātas 5 rezolūcijas par klimata pārmaiņām un Sīrijas krīzi

No 1. līdz 2. jūnijam Stalbes vidusskolā norisinājās UNESCO Jauniešu vasaras skola, kas pulcēja zinātkārus un drosmīgus jauniešus no Ādažiem, Kuldīgas, Rīgas, Riebiņiem un Stalbes.

Tās dalībniekiem bija iespēja iepazīt ANO sistēmu, UNESCO darbību un ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķus, kā arī augstskolu ekspertu vadībā rakstīt un aizstāvēt rezolūcijas. UNESCO Jauniešu vasaras skola norisinājās ANO modelēšanas spēles formātā. Kopumā tika izstrādātas piecas rezolūcijas, no kurām divas bija veltītas ilgtspējīgai attīstībai, CO2 izmešu samazināšanai, klimata pārmaiņu radīto seku novēršanai, bet trīs – Sīrijas konflikta risināšanai, īpaši akcentējot nepieciešamību mazināt militāro klātbūtni reģionā un nodrošināt cilvēktiesības Sīrijas iedzīvotājiem kara skartajās teritorijās.

Fotogalerija aplūkojama šeit.

Rezolūcijas aplūkojamas šeit.

LASĪT VAIRĀK
08. maijā 2017. gadā

Radošā darbnīca "Eiropas mozaīka" Rīgā 10. maijā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā

Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā tiek rīkota radošā darbnīca "Eiropas mozaīka", kurā tehnikuma nodaļu komandas piedāvās iepazīt Eiropas valstis un to kultūras dažādību!  Pasākums notiek 2017. gada 10. maijā no 13.00- 15.30 Nīcgales ielā 26, Rīgas Tūrisma un Radošās Industrijas Tehnikuma aktu zālē.  Tehnikuma nodaļu komandas piedāvās  stilistisku, gastronomisku, izzinošu ceļojumu pa Eiropas valstīm!

Pasākums veltīts Eiropas dienai un pasaules dienai “Kultūru daudzveidiba – dialogam un attīstībai”!

Pieteikšanās, rakstot Anita.Zalaiskalne@rtrit.lv

LASĪT VAIRĀK
12. aprīlī 2017. gadā

Šodien akcijas "Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts" atklāšana

Šodien plkst.12:00 tiks atklāta akcija "Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts", ko organizē Latvijas Nacionālā komisija, izglītības uzņēmums “Lielvārds”, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija.Akcijas mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus iepazīt un izzināt kultūras mantojumu, kā arī sniegt atbalstu pedagogiem kultūras mantojuma jautājumu integrēšanai mācību saturā.

Sekojiet līdzi tiešraidē no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja šeit: http://www.ustream.tv/channel/M2FKFJddq4q

Akcijas ietvaros tās dalībnieki, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas, aicināti veidot fotokolāžas, kas atklāj kultūras vērtību lomu identitātes veidošanā. Akcija notiks no šā gada 12. aprīļa līdz 29. septembrim. Visas fotokolāžas un ar tām saistītos mantojuma stāstus būs iespējams aplūkot speciālā akcijas vietnē www.darini.lv. Labākie akcijai iesniegtie darbi tiks iekļauti ceļojošajā izstādē, kā arī īpašā 2018. gada kalendārā.

 

LASĪT VAIRĀK
11. aprīlī 2017. gadā

SERDE aicina UNESCO ASP skolēnus un skolotājus uz lekciju par folkloru un novadpētniecību

20. aprīlī plkst.14.00 Alsungas Etniskās kultūras centrā "Suiti" (Ziedulejas iela 1) un plkst. 18.00 Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrā (1905. gada iela 10, Kuldīga) starpnozaru mākslas grupa SERDE aicina uz bezmaksas lekciju “NOVADPĒTNIECĪBAS LABORATORIJA”.


UNESCO Asociēto skolu programmas skolēnus un skolotājus, novada bibliotēku, muzeju darbiniekus un vietējos novadpētniekus aicina iepazīties ar pētījumiem par mūsdienu folkloru un novadpētniecību.

LASĪT VAIRĀK
30. martā 2017. gadā

Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts: seminārs 12. aprīlī Latvijas Nacionālā vēstures muzejā

Aicinām skolotājus un viņu audzēkņus piedalīties mantojuma izglītībai veltītā seminārā un akcijas „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” atklāšanā, kas notiks 2017. gada 12. aprīlī plkst. 12:00 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja telpās (Brīvības bulvārī 32, Rīgā).

Seminārs tiek rīkots akcijas „Mantojuma stāsts – mans stāsts, tavs stāsts” ietvaros, lai iepazīstinātu pedagogus un skolniekus ar akciju un iespējām tajā piedalīties. Akcijas mērķis ir mudināt skolas vecuma bērnus un jauniešus iepazīt kultūras mantojuma vērtības un rosināt viņus pastāstīt par tām saistošā veidā, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju sniegtās iespējas. Vienlaicīgi organizatori vēlas pedagogiem sniegt metodisku atbalstu kultūras mantojuma izglītības integrēšanai mācību saturā.

Seminārā piedalīties aicinām skolotājus un skolēnu grupas (maksimums 7 dalībnieki no vienas izglītības iestādes). Dalībniekus aicinām pieteikties līdz 2017. gada 7. aprīlim, rakstot uz programmas@unesco.lv

LASĪT VAIRĀK
27. martā 2017. gadā

Starptautiskā Teātra institūta apsveikums Starptautiskajā teātra dienā 2017

Starptautisko teātra dienu 1961.gadā dibināja Starptautiskais Teātra institūts (International Theatre Institute - ITI), un teātra cilvēki visā pasaulē to ik gadus atzīmē 27. martā.

Par godu šiem svētkiem tiek organizēti neskaitāmi nacionāli un starptautiski pasākumi. Viena no nozīmīgākajām tradīcijām ir Starptautiskās teātra dienas Vēstījuma pasaulei publicēšana, ar kura palīdzību ITI izvēlēta, ietekmīga, pasaulē pazīstama persona dalās savās pārdomās. Starptautiskās teātra dienas vēstījuma autore 2017. gadā ir Francijas aktrise Izabella Ipēra (franču : Isabelle Huppert). 

ITI  ir UNESCO 1949. gadā izveidota starptautiska pasaules organizācija profesionālajā skatuves mākslā kā lielākais teātra informācijas apmaiņas tīkls pasaulē ar centru Parīzē, tagad Šanhajā un nacionālajiem centriem vairāk kā100 valstīs pasaulē.

Latvija kļuva par ITI dalībvalsti 1992. gadā. Starptautiskā teātra institūta Latvijas centrs sveic visus teātra cilvēkus un skatītājus Starptautiskajā teātra dienā!  

Cieņā, Brigita Siliņa, STI Latvijas centra prezidente

LASĪT VAIRĀK
27. martā 2017. gadā

Vebinārs skolotājiem par personības attīstību digitālajā laikmetā 29. martā plkst. 10.00

E-prasmju nedēļā trešdien, 29. martā, no plkst. 10.00 līdz 11.30 kompetences centrā „Lielvārds” UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar partneriem rīkos diskusiju – vebināru par personības attīstību digitālajā laikmetā. Tajā eksperti runās par medijpratību kā priekšnoteikumu izglītībai ilgtspējīgai attīstībai, kas aicina mācīties mācīties, mācīties kļūt un mācīties pārveidot.

Vebināram ikviens aicināts sekot līdzi tiešsaistē: http://lielvards.lv/kompetences-centrs

Diskusijā tiks apkopoti priekšlikumi un sniegti padomi Latvijas skolotājiem, tālākizglītotājiem, pasniedzējiem u.c. izglītotājiem, kurus ņemt vērā, mācot un mācoties 21. gadsimtā.

LASĪT VAIRĀK
27. martā 2017. gadā

Pasaku virpulis: Pasaules teātra diena Jāņmuižas PII

Pavasara gaidīšana noslēgusies ar „Pasaku virpuli” 27. martā, kad Starptautiskai teātra dienai par godu visi mūsu bērnudārza audzēkņi aicināti tikties ar populāriem pasaku varoņiem, kuru lomās iejutīsies mūsu darbinieki. Pasaku personāži būs jāatpazīst, jānosauc no kuras grāmatas tie pie mums ieradušies. Un kopā ar viņiem jāpiedalās kādā rotaļā vai aktivitātē.

Pasākuma noslēgumā ar rotaļu „Burvju zemei vārti vaļā’’ visi atradīsies novēlot visiem jauku un saulainu šo pavasari.

Rakstu sagatavoja Jāņmuižas PII metodiķe Inese Kārkliņa

Vēlam izdošanos!

LASĪT VAIRĀK
27. martā 2017. gadā

Dzimtās valodas diena – valodas talka Jāņmuižas pirmsskolas izglītības iestādē

Gatavojoties dzimtās valodas dienai nolēmām atbalstīt ideju par valodas talkas rīkošanu. Apzinot situāciju sapratām, ka visvairāk papildus skaidrojumu prasa folkloras materiāli. Izpētot aktīvā apritē esošās tautasdziesmas, pasakas, teikas, mīklas u.c. atlasījām biežāk lietotos 60 vārdus. Tā kā valodas diena iekrīt laikā, kad latvieši svin Meteņus, izvēlējāmies Meteņu tēmas senvārdus.

Talkā aicinājām folkloras zinātāju Solvitu Lodiņu ar savu ģimenes ansambli. Bērniem bija iespēja izzināt Meteņu tradīcijas, iepazīt retus mūzikas instrumentus – varganu, ukuleli, kahonu, iet rotaļās un dziedāt līdzi zināmās dziesmas, kā arī  klausīties vēl nedzirdētās. Kā liels pārsteigums nāca ciemiņu dāvana – leļļu Liniņu ģimenes bērni, kurus nosaucām par Anniņu un Pēterīti, kuri tagad dzīvos mūsu bērnudārzā. Kopā ar Anniņu un Pēterīti turpināsim latviešu senvārdu apguvi.

 

LASĪT VAIRĀK